FAQ

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY - FAQ's

Sulfáty - čo sú to?

Sulfáty sú emulgátory a penidlá, ktoré interagujú olej a vodu a pomáhajú šampónom vytvoriť penu. Umožňuje sa tým ľahké vymytie nečistôt a odumretých buniek pokožky hlavy vodou.
Sulfáty sa nachádzajú v mnohých výrobkoch osobnej starostlivosti, vrátane prostriedkov na umývanie tela, prostriedkov na čistenie tváre a zubných pastách. Sulfáty sa bezpečne používajú už od 30. rokov 20. storočia.
Existujú rôzne typy sulfátov, pričom verzia s „-eth“ (Lauryl – Laureth) je najjemnejšia pre pokožku a vlasy. Používaná je v niektorých produktoch aj spoločnosťou muk HairCare.
SLS produkty vybrané spoločnosťou muk HairCare pochádzajú z rastlín alebo sú rastlinného pôvodu.

SLS – Sodium lauryl sulfate. Aký je mýtus?
Od konca 90. rokov koluje mýtus, že SLS v spotrebnom tovare spôsobuje rakovinu.
Tento mýtus mohol získať určitú legitimitu marketingom niektorých výrobkov ako „bez sulfátov“ v reakcii na vnímané postoja spotrebiteľov.
Produkty vybrané spoločnosťou muk pochádzajú z rastlín alebo sú rastlinného pôvodu.

FAKT: Neexistujú vedecké dôkazy, ktoré by podporili fámy o tom, že sulfáty sú nebezpečné.

MEDZINÁRODNÁ AGENTÚRA PRE VÝSKUM RAKOVINY – IARC (INTERNATIONAL AGENCY FOR RESEARCH ON CANCER) NEKLASIFIKUJÚ SLS AKO ZNÁME, PRAVDEPODOBNÉ ALEBO MOŽNÉ ĽUDSKÉ KARCINOGÉNY.

Zrátané a podčiarknuté..
Zvesti, že SLS spôsobu rakovinu, sú proste nepravdivé.
SLS používaný v kozmetike, výrobkoch osobnej hygieny a čistiacich prostriedkoch pre domácnosť je bezpečný, ak je výrobok používaný podľa pokynu výrobcu.
Neexistujú vedecké dôkazy, ktoré by podporilo fámy o tom, že sulfáty vo vlasovej kozmetike sú nebezpečné.

SPOLOČNOSŤ MUK HAIRCARE VŠAK REŠPEKTUJE, ŽE NIEKTORÍ ĽUDIA UPREDNOSTŇUJÚ VÝBER BEZ OBSAHU SULFÁTOV. A PRE TÝCH KLIENTOV MÁME RAD PRODUKTOV MUK SPA ARGAN OIL S ČISTIACIM ZÁKLADOM POCHÁDZAJÚCIM Z KOKOSU.

VIAC A ZDROJE TU⮕

Čo sú silikóny? Používa muk HairCare vo svojich produktoch silikóny?

Silikóny sú zložky pochádzajúce z kremíku (silica), ktorý sa nachádza v piesku. Niektoré silikóny boli spochybnené kvôli ich akumulačnému účinku – na vlasy a životné prostredie.
Spoločnosť muk HairCare si vyberá iba vysoko učinné, nehromadiace sa silikóny, ako je cyclopentasiloxane. Čo je bezfarebná kozmetická zložka bez obsahu vody a zápachu, ktorá sa tiež bežne nachádza v lekárskych implantátoch.
Neabsorbuje sa do pokožky (z dôvodu príliš veľkých molekúl), ale sa z nej rýchlo odparuje. Vo vlasosvej kozmetike sa používa na účely jednoduchšieho rozčesávania, zabránenia lámavosti vlasov, zníženia krepatenia a dodania lesku. Nie sú toxické a neničia, ani trvale nepoškodzujú vlasy.
Silikóny chránia vaše pramene vlasov pred škodlivými účinkami životného prostredia, vytvorením ochrannej vrstvy okolo vlasu.

Sú produkty muk HairCare bezpečné na farbené vlasy?

Všetky produkty muk HairCare sú formulované na starostlivosť o vlasy a ochranu farby vašich vlasov.
Konkrétne náš šampón a kondicionér muk Vivid Color Lock zvlhčuje a chráni farbené vlasy pred vyblednutím. A zároveň im dodáva silu, výživu a lesk.

Máte vlasy ošetrené keratínom? Ktoré produkty muk HairCare sú doporučené?

Línia muk Spa Argan Oil sa odporúča a je bezpečná na vlasy ošetrené keratínom.
Línia Spa Argan Oil je 100% bez obsahu sulfátov, parabénov, fosfátov a minerálnych olejov. Neobsahuje chlorid sodný (*NaCl) – bežnú zložku, o ktorej je známe, že ovplyvňuje vlasy ošetrené keratínom.

Je muk HairCare Vegan – Vegetarian – Cruelty Free?

Spoločnosť muk HairCare má rada zvieratá a podporuje trvalo udržateľný rozvoj ľudskej spoločnosti.
Starostlivosť o našu prírodu a zvieratá je pre nás dôležitá. Preto vyrábame produkty, ktoré v žiadnom prípade nie sú pre zvieratá škodlivé a všetky naše produkty nie sú testované na zvieratách.
muk HairCare je 100% schválený a akreditovaný organizáciou PETA – Cruetly Free.

V našich stylingových výrobkoch sa používa niekoľko prísad získaných zo živočíšnych vedľajších produktov – včelí vosk a lanolín.

Naša muk hybridná krémová farba na vlasy je vyrobená z viac ako 80% zložiek prírodného pôvodu a je VEGAN.
Takisto pena na zväčšenie objemu Fat muk Volumising je VEGAN.

Prírodné? Organické?

Niekedy sa nás naši zákazníci pýtajú, či sú naše produkty organické.
Odpoveď je nie.
Nechceme aby boli, pretože by to bolo nebezpečné. Ak je výrobok skutočne organický, mal by veľmi obmedzenú trvanlivosť a rýchlo by sa tvorili určité formy plesne. (Ktorá je síce organická, ale nie ideálna zložka pre prípravky na vlasy).

Používame len kvalitné ingrediencie a kombinujeme to najnovšie z vedy a najlepšie z prírody, aby sme poskytli bezpečnú a vysoko účinnú starostlivosť o vlasy, ktorá hovorí čo robí, a robí to, čo hovorí.

Z čoho sú naše obaly?

Zodpovedný výber obalu je pre nás v spoločnosti muk HairCare dôležitý. Väčšinu produktov na starostlivosť o vlasy a stylingové príprvky balíme do 100% recyklovaného hliníka. Na rozdiel od plastu môže byť hliník recyklovaný nekonečne veľa krát a nevyžaduje si pri jeho výrobe použitie ropy.

Balíky v ktorých sa prepravujú produkty do salónov sú z recyklovateľnej lepenka a používame len biologicky odbúrateľné ochranné obaly a lepiace pásky.

Nepodložené fámy a 100% "zaručené" tvrdenia?.. Objasňujeme mylné predstavy o kozmetike a produktoch na osobnú starostlivosť.

muk HairCare je členom ACCORD – národného priemyselného združenia zastupujúceho výrobcov a dodávateľov hygienických výrobkov, výrobkov osobnej starostlivosti a špeciálnych výrobkov a ich dodávateľov surovín a poskytovateľov služieb.

Všetky informácie týkajúce sa prísad obsiahnutých v prípravkoch na starostlivosť o vlasy nájdete na www.furphies.org.au